O značce Bohemian Lab

   

   

Jmenuji se Karolína a stojím za touto malou značkou. Jak už to u malých tvůrců bývá - na počátku je velká touha tvořit rukama, ale cesta je hodně trnitá. Ta moje se píše už od r.2015, kdy jsem si v Krakowě nechala umíchat svůj první parfém na míru. Do té doby jsem byla tímto oborem nepolíbená. Natolik mi to uhranulo, že jsem se o vůně začala zajímat víc. Začala jsem studovat parfumérství a míchání vůní u Karen Gilbert. Naučila jsem se jak komponovat vůně, dozvěděla se jak vznikají esenciální a syntetické oleje a mnoho dalšího.  Po čase jsem odjela do Grassu, Mekky vůní. A tam jsem definitivně věděla, že to je to, co chci dělat a ... pak jsem otěhotněla :) Během těhotenství mi ale vadily nejen všechny pachy, ale i vůně, takže jsem na čas nebyla schopná dalšího rozvoje. A tak šlo bohužel vše na chvíli stranou. Chvíli po narození bylo na cestě druhé dítě, a tak šla má kariéra samozřejmě na chvíli stranou. Mateřskou jsem si užila dosyta a po 5 letech nastal čas věnovat se i tomu třetímu dítěti - Bohemian Lab. Konečně jsem měla trochu volnější ruce (obrazně i doslova) a mohla se tak vrátit k vůním. A protože jsem odjakživa kreativní duše, chtěla jsem tu vůni ještě víc zhmotnit. Následovaly pokusy o první svíčky doma v kuchyni. A tak jsem vařila místo rajské občas svíčkovou :)
Postupně jsem si vyladila svoje postupy výroby, zjistila který vosk je lepší a proč, který knot hoří lépe, vyladila vůně tak, aby ve svíčkách fungovaly a opravdu voněly. Míchám si vlastní vonné kompozice za použití esenciálních i syntetických olejů nejlepší kvality, které si dovážím z Francie.  Vše tak projde mýma rukama od začátku až do konce. Chvíli jsem se trápila s kalíšky, měla jsem velmi silnou potřebu, aby byly opravdu originální a krásné. Až jsem si je nakonec začala vyrábět také sama. Za zásadní zlom a posun od provozování hobby k založení značky považuji přesun výroby z kuchyně do mého ateliéru. A tak se začal psát příběh o mé malé značce.
Dnes mám v sortimentu svíčky, vonné vosky a malé dekorační předměty do bytu. Do budoucna plánuji rozšířit sortiment o další způsoby jak provonět domov a třeba dojde i na osobní parfémy ,)